Lidé začínají rezignovat na svůj dar. Je to schopnost z myšlenek tvořit hmotu (výrobky, služby, další díla – básně, hudba, tanec…..). Podívejme se, co se nám za posledních 200 let povedlo. Neuvěřitelná proměna celého světa. Uvědomme si, co se ve světě událo za posledních 30 let? Fantastické.

Auta, počítače, stavební materiály, doprava, …., Myslím, že můžeme být vděční za životní úroveň, kterou se nám ve většině světa podařilo vytvořit. Když se na to však podíváme podrobněji, za využitím lidského daru zhmotňování myšlenek ve hmotná díla ve většině případu stála a stojí chamtivost a lidská nespokojenost. Stále nemáme dost, stále chci něco víc než mám. Ano, jsou to stimuly minulé a aktuální tvorby. Jsou to stimuly, kde ani těm „nejvíc nadaným“ tento dar nepřispívá k obyčejnému štěstí, spokojenosti či zdraví.

Nastal  čas otočit kormidlem. Směr, kterým se ubíráme nám už začíná nevyhovovat. U lidské populace prudce stoupají chronické nemoci, vycházející z kopírování bláznivého životního stylu. Rychle se najíst, hodně toho stihnout, nabrat si mnoho povinnosti, abych držel nastavené životní standardy….. Tady není absolutně čas na zastavení. Postupně se stáváme bezmyšlenkovou hmotou, kterou disponují Ti, kdož ten čas mají. Bezmyšlenkovou hmotou?

Nikoli. Naše myšlenky jsou naopak velmi aktivní!!!! Jsou velmi zaměstnané, protože na ně působí triliony bajtů informací ve všech možných podobách, reklama na každém rohu, v poštovních schránkách, v mobilu, v televizi, na toaletách…. Neustále mi někdo útočí na můj myšlenkový zdroj, ze kterého se stávají věci. A tak, pokud nemám svoji vlastní představu, jak si prožít život, stávám se nástrojem pro tvorbu díla někoho jiného. Tu politika, tu prodejce, tu souseda, tu manželky, manžela.

Ano, máme velký dar, potenciál využívat naše myšlenky k tvorbě hmotného díla. Pokud si však neuvědomujeme, že tuto schopnost jako člověk mám, pokud si nenajdu čas  posadit se a říct si, kdo vlastně jsem a  jaký život by mi vyhovoval žít, tak svůj zdroj nabízím někomu jinému, který jej velmi rád využije, primárně však pro jeho prospěch nikoli můj.