Zdravotní a životní koučink

Všichni chceme být zdraví a spokojení. Když si však položíme otázky: Co to je spokojenost? Co ji tvoří? Jak vypadá? …nedáváme si čas pro své vlastní odpovědi.

 

Získejte oporu
a vydejte se na cestu ke zdraví

Když jsem slyšel poprvé o koučinku, byl jsem, hodně slušně řečeno, rezervovaný. Představil jsem si umně vyškoleného profesionála vzdělávací agentury, který naučenými „gryfy, školometsky“ vede rozhovor  a tváří se „múdře“ …… Takže nic pro mě. Při rozhovoru na toto téma, mi jeden známý řekl: „Když nevíš, nesuď.“  A tak jsem později sám absolvoval výcvik kouče. 

Koučování (koučink) je proces, podporující hledání individuálních řešení a rozvoj člověka v jím zvolené oblasti. Kouč není trenér ani poradce, ale hledá řešení společně s klientem. Termín pochází z anglického slovesa coach (trénovat, vést). Pochopení podstaty koučování ulehčuje i metafora kočího (v angl. coach) nebo dostavníku – jako prostředku, pomáhajícího dostat se důležité osobě pohodlným způsobem z místa, kde právě je, na místo, kde chce být.

První tréninky s mými  klienty „spolužáky“ byly katastrofální. Všude jsem měl tendenci tlačit své vlastní chytrosti. Vždyť problémy druhého umíme vyřešit mnohonásobně snáze! Postupně jsem začal chápat principy koučinku. Kouč nebo-li, viz výše, převozník, je službou, podporou nikoli řešitelem. A v tom mi to došlo.  Jak se může někdo projít v mých botech, o kterých nic neví??!! Jak mi může někdo radit v otázce mého zdraví, života, vztahů? Vždyť ten druhý  (kouč) má svůj příběh, tak co mi jej „tlačí“ do příběhu mého??!!

Klíč jsem našel.  Kouč je dobře naslouchající, doprovázející oporou pro klienta v tématech, o kterých klient často přemýšlí. V tématech, které si klient potřebuje projít, ukotvit a uvědomit si následné SVÉ ŘEŠENÍ. Jeho témata k řešení,  jsou aktuálně nejvíce rotující myšlenky, které ho nejvíce zaměstnávají během dne, ale jakoby nemají na první pohled řešení.  

Kouč je doprovod pro druhého člověka, klienta, který si skládá (uvědomuje) cílový stav, který klient chce. Vytváří mu bezpečné prostředí, kde může klient tvořit svůj chtěný obraz budoucího stavu. Zároveň mu otázkami strukturuje cestu k jeho naplnění.

Proč zdravotní  a životní koučink? 

Všichni chceme být zdraví a spokojení. Když si však položíme otázky: Co to je spokojenost? Co ji tvoří? Z čeho se to skládá? Jak  vypadá? Tak odpovědi vskutku chtějí nějaký čas na formulaci. Většinou  na otázky tohoto typu použijeme společenské klišé, ale nedáváme si čas a prostor  pro SVÉ VLASTNÍ ODPOVĚDI !!!  Ty se mohou dosti diametrálně lišit od spokojenosti předkládané marketingovými strategiemi výrobců či politickými hráči J. Tak co je PRO TEBE SPOKOJENOST? a  JAK SE K NÍ DOSTANEŠ?

Pak dojdeme k odpovědím na životní otázky, ke kořenům: kdo jsem, co tady mám vlastně dělat, co umím, co mě baví, co mi dělá radost, kde to vlastně žiji, jaké sdílím hodnoty, abych se cítil pěkně…… V paralele obrazu stromu jsme jako lidé pozapomněli na kořeny. Všichni je máme, ale nejsou vidět. Soustředíme se na korunu stromu, ale bez uzemnění v podobě kořenů, jsme ve větru života hodně zranitelní až místy polámaní.

A třetí kategorie pro koučink zdraví je stav, že si na zdraví ani nepamatujeme. Třetina lidí v ČR je chronicky nemocná. Cukrovka, artróza, obezita,… a vysoký krevní tlak se u manažerů bere jako jejich kvalitativní profesní znak.  Přijali jsme chronická onemocnění,  jakože to je normální a zároveň jejich léčbu jsme svěřili do kompetence doktorovi (Doktore, máš problém, jsem nemocen). Bože, ale to je informace pro mě!!!!! Informace, která mi říká: „chceš být zdráv a mít se dobře? Tak je třeba udělat něco jinak, než doposud děláš. Protože tam, kde jsi, tak ses dovedl z velké části sám, svým myšlením, mluvou a aktivitami.“ Ano, je třeba si odpovědět na otázku, jestli jsem ochoten ve svém životě udělat takovou změnu, abych odstranil stav, který mě k  nemoci dostal. Otázky, jak by vypadal život, kdybych se uzdravil? Co bych mohl dělat jinak než doposud dělám? Jaké potěšení se mi může dostat, když budu zdráv nebo se mi stav výrazně zlepší? Co mohu do života doplnit k radosti své, případně blízkých? Vycházíme z předpokladu, že základem pro uzdravení je člověk sám a jeho stimul. Pak teprve následuje léčba. Kouč může koučovanému vytvořit prostředí pro nalezení důvodu PROČ BÝT ZDRÁV.

“Pro mě velké naplnění, děkuji. Cítím se svobodně, lehce a spokojeně. Došla jsem k hromadě uvědomění. Děkuji Ti moc za to, že jsi.”

Jak začít? 

 • Pokud chcete něco změnit v oblasti života a zdraví, KONTAKTUJTE MĚ
 • Zajdeme na kafe nebo čaj a doladíme zadání a vlastní průběh koučování v úvodní bezplatné konzultaci

Jak koučink probíhá? 

 • Klient přichází na koučovací sezení s tématem, na kterém chce pracovat
 • Koučování trvá 60 min a klient si odnáší svá uvědomění k danému tématu spolu se svým plánem
 • Počet koučovacích sezení je 5+, v dohodnutých termínech
 • Koučování probíhá osobně nebo přes skype, případně messanger, whatsapp
 • Cena je uvedená v ceníku
 • Prostředí je bezpečné a zcela diskrétní
 • POZOR, je to těžká práce klienta v sobě a na sobě. Proto máte k dispozici pomocníka – kouče

Co získáváte?

 • V případě, že jste absolvovali léčebně-preventivní vzdělávací program 6 tajemství ke Zdraví, tak si můžete témata individuálně, přesně na sebe rozpracovat do života
 • S myšlenkami nechodíte kolem horké kaše, ale pojmenováváte si věci, jak by měly podle Vás vypadat
 • Když si dokážete představit stav, který chcete mít, tak nezapomeňte, že to je základ pro to, abyste to měli
 • Uvidíte a uslyšíte mnoho, co nevíte, že nosíte s sebou
 • Budujete si své sebe-vědomí. Víte, že na své otázky znáte nejlepší odpovědi pouze Vy sami
 • Nebudete tak podléhat všem chytrým kolem Vás, ale budete vědět, že nejdůležitějším člověkem na světě jste Vy
 • Získáte zkušenost, že jdou věci dostat do stavu, jaký chcete a pak už kouče nebudete potřebovat

ZÍSKEJTE OPORU

A VYDEJTE SE NA CESTU KE ZDRAVÍ

 

Cena koučinku: 1.500 Kč + DPH / hod. – min. počet 5 hodin

včetně úvodní konzultace zdarma